ראשי | מטפלים מומלצים | אורית אינפלד

אורית אינפלד

ID: 6027461664 EX: 229 אורית אינפלד

רפואה סינית עתיקה למבוגרים וילדים

לקבלת יעוץ אישי מאורית אינפלד התקשרו בכל שעה: 072-2285511

במרפאה של אורית אינפלד אפשר לראות ילדים המגיעים לקבל טיפול בדיקור סיני ומייד רצים בשמחה אל חדר הטיפולים. נשמע מפתיע? "כשהטיפול נעשה בצורה שנעימה לילד, תוך כדי משחק ויצירה, ובאווירה נינוחה ומאפשרת- הילדים נלהבים להגיע", אומרת אורית. הטיפול מלווה את הילדים- לפעמים כטיפול לטווח קצר בבעיה אקוטית, לפעמים בתהליך ממושך יותר במצב כרוני, או כטיפול תחזוקתי ומונע, כשבמקרים כאלה לעתים קרובות הילדים עצמם הם היוזמים- ומבקשים מההורים לבוא לטיפול כי הם מרגישים שהגיע הזמן. "הילדים יודעים לסמוך על תחושותיהם ומרגישים מה עוזר להם, וכשאני מסבירה לילד ולהוריו מה הוא עובר בטיפול- קל ליצור שיתוף פעולה שמוביל לתוצאות מצוינות".

מדוע בכלל לטפל בילדים בדיקור? זה לא כואב?
"הטיפול מתבצע באמצעות מחטים עדינות ודקות במיוחד, שמתאימות לילדים. יש להן ידית צבעונית- מה שהופך את השימוש עבור הילד לידידותי ופחות מאיים. באופן כללי, זמן הדיקור  קצר משמעותית בטיפול בילדים, והוא נע בין שניות לדקות ספורות. תחושת כאב- אם ישנה- היא קלה ורגעית. אין צורך "להחזיק את הילד" או "שיישאר בשכיבה" בזמן הדיקור. לרוב הטיפול נעשה תוך כדי משחק בישיבה, ובאווירה נעימה, סבלנית ותומכת עבור הילד ומשפחתו".

לדברי אורית, לטיפול ברפואה סינית- בפרט בילדים, יש יתרונות רבים ואפשר להשתמש בו בכל שלב, החל מתינוקות בני יומם ועד גיל מאה ועשרים. הטיפול מאפשר לעבור את שנות הילדות עם הרבה פחות מחלות, ומפחית משמעותית את צריכת התרופות כדוגמת אנטיביוטיקה וסטרואידים, שלהן תופעות לוואי. "הורים רבים מגיעים לראשונה לקליניקה בעיצומו של החורף, עם תלונה שהילד כל הזמן חולה, וברגע שהוא יוצא מהמחלה- הוא חוזר לגן ונדבק שוב מהחברים שלו. טבעי להיות חולים פה ושם, אבל מחלות חוזרות ונשנות במין "לופ" זה  כבר מצב שמצביע על חוסר איזון וחולשה שצריך לאבחן את מקורו, מעבר לכך שהוא מאוד קשה ומתיש, לילדים וגם להורים. אני מסבירה שצריך להכין את הגוף ולבוא לפני העונה הבעייתית מתוך עיקרון הרפואה המונעת. מעבר לכך- לטיפול אפקט מצטבר: ברגע שעוזרים לגוף לרפא את עצמו- הילד מתאזן ומתחזק, החורף עובר בקלות יחסית, ומניסיוני- החורף שלאחר מכן עוד יותר קל, כך שההשפעה נשמרת ומיטיבה הן בטווח הקצר, והן בטווח הארוך".

באלו מחלות ניתן לטפל בילדים?
"הטיפול בילדים עוזר משמעותית במגוון רחב מאוד של מחלות- מדלקות אוזניים חוזרות, אלרגיות, בעיות עור- כדוגמת אטופיק דרמטיטיס, בעיות נשימה, בעיות גדילה והתפתחות, קוליק בתינוקות, הקלה על תופעות בקיעת שיניים ועוד. "אצל ילדים, הודות לכך שאנו מטפלים בגוף צעיר שנמצא בתהליך התפתחות וגדילה- הרפואה הסינית יכולה ליצור הטבה משמעותית. למשל- טופלה אצלי לפני כשנה ילדה בת שנתיים עם מום מולד בלב. במלים פשוטות- היא נולדה עם מספר חורים במחיצות הלב והייתה מועמדת לניתוח, אותו שאפו הרופאים לדחות לגיל מבוגר ככל האפשר, ואלי לקליניקה הגיעו הוריה כדי לנסות לטפל בה בינתיים באמצעות הרפואה הסינית. טיפלתי בה לאורך סדרה בת אחד עשר טיפולים בדיקור, שלאחריהם סיימנו את הטיפולים, מכיוון שכשאבחנתי אותה בתום סדרת הטיפולים הדופק, אחד מכלי האבחנה המרכזיים ברפואה סינית- היה מאוזן ותקין, ולא היה צורך להמשיך בטיפול. כל שנותר כעת היה לאפשר לגוף להטמיע את ההשפעה האנרגטית של הדיקור בתהליך שנעשה וליצור שינוי, במסגרת המעקב הרפואי. לפני כמה ימים התבשרתי על ידי האם- שהחללים התאחו, הלב מתפקד באופן תקין ואין צורך בניתוח- האיום הוסר. כמובן שהתרגשנו מאוד. זהו ביטוי ליכולת של האדם, במיוחד בגיל הילדות- להתרפא, ואם עוזרים לו באופן מדויק ועקבי- זה עובד באופן שנדמה כמו נס, אבל זו פשוט רפואה טובה".

מהם הכלים באמצעותם את משתמשת בטיפול בילדים?
"בעבודה עם ילדים אני מטפלת בעיקר בדיקור, ובנוסף נותנת המלצות תזונה על פי עקרונות הרפואה הסינית, ובמקרים מסוימים- צמחי מרפא. יש אפשרות לקבל טיפול בנרות הופי כחלק  מתוכנית הטיפול במידת הצורך, ופרחי באך".

את מטפלת גם במבוגרים. למי עוד יכול הטיפול ברפואה סינית לעזור?
"הרפואה הסינית יכולה להיטיב עם כל אדם במידה רבה. בבסיסה היא רפואה מונעת- אדם אמור לטפל בעצמו אחת לכמה זמן ובצורה עקבית, כדי להישאר בריא ולמנוע מחלות. לצד זאת, הרפואה הסינית מסייעת במחלות פנימיות וכרוניות, אוטואימוניות, בעיות עור ונשימה, מחלות פרקים, בעיות אורתופדיות, גניקולוגיה ופריון, בעיות הורמונאליות, נוירולוגיה, מחלות של מערכת העיכול ושלל מחלות ומצבים כרוניים נוספים, וכן מצבים אקוטיים כגון פציעות, שברים, טראומות ועוד. הטיפול ברפואה סינית מאיץ את קצב השיקום וההחלמה, מחזק את החוסן הגופני והנפשי ומאפשר לאדם להיות "הכי טוב שהוא יכול" מבחינת הפוטנציאל הבריאותי שלו והרווחה הכללית".

איך בא לידי ביטוי הקשר בין גוף ונפש והמהות ההוליסטית של הרפואה הסינית- בתהליך הריפוי?
"אכן, הרפואה הסינית היטיבה מכל בעיני, להבין את הקשר בין גוף-נפש ורוח בבריאות ובחולי. אם לומר זאת במשפט אחד- אדם מאושר הוא אדם בריא, ואדם בריא הוא אדם מאושר. לכולנו יש בעיות שנולדנו אתן, השפעות תורשתיות, השפעות אנרגטיות וסביבתיות. בישראל חלק גדול מהמחלות קשור לסטרס ולהרגלי חיים לא בריאים. אנחנו הישגיים, חיים בתחושת איום תמידית, צריכים להספיק עבודה וילדים ופרנסה וביטחון וזה משפיע על הבריאות- ברובד הפיזי והנפשי כאחד. כמות המחלות הכרוניות, הדלקתיות והאוטואימוניות לסוגיהן נמצאת בעליה, כמו גם תופעות של חרדה ודיכאון. לרפואה הסינית יש הצלחה משמעותית, כאשר ההטבה מתבטאת הן בהרגשה הכללית והן באופן שניתן להעריך קלינית- בבדיקות רפואיות. הטיפול מאפשר במקרים רבים להפחית את מינוני התרופות הקונבנציונליות הניתנות- לעתים אלה תרופות חזקות ביותר ועם תופעות לוואי קשות- והאפשרות הזאת משפרת מאוד את איכות החיים. ומעל הכל- הרפואה הסינית נוגעת בשורש המחלה, כלומר באותו רובד עדין של חיבור בין גוף ונפש על רבדיו ועומקיו, יוצרת כוונון עדין ומובילה לריפוי".

אורית עוסקת ברפואה סינית עתיקה מזה 12 שנה. את דרכה המקצועית החלה בלימודי רפואה סינית מסורתית לצד לימודי שיאצו ורפלקסולוגיה במכללת מדיסין תל אביב. לאחר השתלמות ברפואה סינית בבית החולים "גואן אן מן" בבייג'ין שבה לארץ והתמחתה בלימודי תורת הגזעים והענפים- רפואה סינית עתיקה, ובהמשך- העמיקה בלמידת הקשר בין הרפואה הסינית והמערבית, על פי משנתו של פטר ואן קרוול- מטפל הולנדי ידוע שם, שבמרפאתו בישראל השתלמה בהמשך ועבדה כאסיסטנטית. בין מקומות עבודתה לאורך השנים- בית חולים מאיר ומלר"מ איכילוב- היחידות לרפואה משלימה, וכן קופת חולים כללית. לצד עבודתה בתחום הטיפולי- אורית עסקה בהוראת רפואה סינית כמרצה במסגרות שונות בארץ ובחו"ל, ביניהן- התוכנית של העמותה לקידום רפואה סינית עתיקה והאוניברסיטה העברית- במדור ללימודי חוץ בפקולטה לחקלאות, וכן בהוראת תורת הגזעים והענפים- במסגרת לימודי המשך מתקדמים למטפלים. לצד אלה השתלבה כמרצה אורחת בבית הספר הבינלאומי לרפואה סינית בהלסינקי, פינלנד. נוסף לכך, אורית יוצרת מסגרות הדרכה והוראת רפואה סינית עבור הקהל הרחב, מתוך שאיפה לקדם מודעות לבריאות, רפואה מונעת בשימוש יומיומי ושיפור איכות החיים עבור הקהילה.

"הרפואה הסינית היא עולם נרחב ומעמיק של הבנה מעוררת השראה ומלאת תבונה, המאפשרת לנו להיות במיטבנו מבחינת גוף, נפש ורוח, בכל גיל. אני מאמינה בטיפול מיומן, מקצועי ומסור, ובגישה רגישה וקשובה מכל הלב".

ליצירת קשר ופרטים נוספים על אורית אינפלד לחצו כאן.
◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆
או חייגו עכשיו: 072-2285511
◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆

מכירים יועצים רוחניים או מיסטיקנים שלדעתכם יכולים להופיע במדור המומלצים? לחצו כאן וספרו לנו...

לקבלת יעוץ אישי מאורית אינפלד התקשרו בכל שעה: 072-2285511
עוד באותו נושא:

עדיין אין תגיות נושא למאמר זה